Travma

Travma Zeminlerine Verilen Normal Tepkiler. Analiz ve araştırma sonuçlarına göre, felaketlere verilen tepkileri beş aşamada incelemek mümkündür: 1. İlk etki aşaması : Kaygı ve korkular ön plandadır.

Responsive image
YAZAR
Wulf Dorn
DOSYA BOYUTU
10,65 MB
YAYIN TARIHI
2017
DIL
Türkçe
ISBN
9786052993439

Bir Travma kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Travma kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Wulf Dorn tarafından yazılmıştır.


 Biz her yerdeyiz.Artik kurallari biz koyacağiz.Gelecek bizim.  Laura schrader ıssız bir dağ yolunda, kaza yapmış bir araçtan kurtarılır. Aracın bagajında kafatası parçalanmış bir çocuk cesedi bulunmaktadır. Dahası, kazanın gerçekleştiği bölgeye yakın bir köyün tüm sakinleri aniden ortadan kaybolmuştur. Birbiriyle bağlantılı bu olayları inceleyen psikolog robert winter ve emniyet güçleri büyük bir bilmeceyle karşı karşıya kalır çünkü yaşadığı travmayı atlatamayan laura schrader’in köyde olanlarla ilgili ilk ifadesi hayal ürünü gibi görünmektedir. Laura başına gelenleri robert winter’e anlattıkça ve köyde arama başlatan polis kanıtlara ulaştıkça bu kâbustan uyanmak daha da imkânsızlaşır… “psikolojik gerilimin yeni ustası!”-Elle france - “wulf dorn, okuyucusunun kalp atışlarını nasıl hızlandıracağını çok iyi biliyor.”-La repubblica- (Tanıtım Bülteninden)   


Bu anlamda travma kişisel bir deneyimdir ve her birey her olayı farklı değerlendirir. Aynı olumsuz deneyimleri yaşamış bireylerin bazıları için bu travma yaratabilirken, bazıları için yaratmayabilir.