Elfida

"Son dönemlerde Elfida şarkısı üzerinden çok konuşuldu. Polemiklere girildi. Hala Twitter'da Elfida'nın bir genç kız olduğu vs. türlü türlü şeyler söyleniyor. Bu konuya açıklık getirmek istedim.

Responsive image
YAZAR
Kadriye Arslan Kırdök
DOSYA BOYUTU
5,79 MB
YAYIN TARIHI
2017
DIL
Türkçe
ISBN
9786056757198

Elfida harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Kadriye Arslan Kırdök. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Kadriye Arslan Kırdök'den Elfida kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


“Et, kemik değilmiş insanı insan yapan; sevgi mana getirirmiş varlığa. Bense şimdi yabancı bir denizde yüzme bilmeyen tayfa gibiyim. Kimse çığlığımı duymayacak. Sezar’ın kılıcı üzerinde çıplak ayak yürüyorum, ince bir tını zerk ediyor ismimin her harfi, kadınlığımı sorguluyorum. Ah bu hayat! İçeriden dışarıya söküp koparıyor her zerremi. Ah bu insan! Düşündürdükçe kendini her bir yudum kahvede şekli değişiyor yüz çizgilerimin. Kendime dahi gelemiyorken, ayrı yerde yazılıyor düşlerim."Elfida; dönem olaylarının ortasında büyüyen bir çocuğun, rüzgarla zamanın ötesinden getirdiği, mistik masallar ve yaşanmış hayatların en nihai özetini fısıldıyor kulaklarımıza. Kadınlığın insan olmaktan öte, doğurduğu zamanlar bütününde, doğuramadığı için boşlukta savrulan karakterin, içindeki acıları kusarak bir başka hayatı mutlu etme gayesini anlatıyor. Aşkı, alevlerle yakıyor çölünü umutsuzca, yağmur yağmıyor ve toprak kömür karasına dönüşüyor her sayfada. (Tanıtım Bülteninden)   


Elfida, Arapça kökenli bir kelimedir. Elfida ismini çocuklarınıza gönül rahatlığıyla verebileceğiniz gibi çoğunlukla kız ismi olarak kullanılmasına rağmen erkek çocuğunuza da koyabileceğiniz bir isimdir.