G.H.’ye Göre Çile

18.40 TL. Elimi bir başkasının avucuna koymak hep mutluluğun tanımı olmuştur benim için. Pek çok kez uyumadan önce -bilinci kaybetmemek ve daha büyük olan ülkeye gitmemek için verilen o küçük...

Responsive image
YAZAR
Clarice Lispector
DOSYA BOYUTU
4,19 MB
YAYIN TARIHI
2017
DIL
Türkçe
ISBN
9786055159665

Bir G.H.’ye Göre Çile kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! G.H.’ye Göre Çile kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Clarice Lispector tarafından yazılmıştır.


Elimi bir başkasının avucuna koymak hep mutluluğun tanımı olmuştur benim için. Pek çok kez uyumadan önce –bilinci kaybetmemek ve daha büyük olan ülkeye gitmemek için verilen o küçük mücadelede– pek çok kez, uykunun büyüklüğüne doğru gitme cesaretine sahip olmadan, biri benim elimi tutuyormuş gibi yaparım ve uyku denilen o muazzam şekilsizliğe doğru giderim. O zaman da cesaretimi toplayamayınca düşe dalarım. Şimdi uykuya gitmek özgürlüğüme gitmem gereken yola o kadar benziyor ki. Kendimi anlamadığım bir şeye vermek, kendimi hiçliğin kıyısına bırakmak demek. Sadece gitmek, tarlada kaybolmuş kör bir kadın gibi. O yaşam denen doğaüstü şey. Tanıdık olsun diye evcilleştirdiğim yaşam. Kendinden geçmek denen o cesur şey, Tanrı’nın tekin olmayan eline uzanmak ve cennet denen o şekilsiz şeye girmek gibi. İstemediğim bir cennet! Yazarken ve konuşurken biri elimi tutuyormuş gibi yapmak zorunda kalacağım... -Clarice Lispector- (Tanıtım Bülteninden)   


G.H'YE GÖRE ÇİLE /Clarice Lispector. "Sözde iç dünyama gelince, belki de ona hafif bir doruk öncesi havası veren bu dağınık yontma haliydi -belki de amatör sanatım verdiği bir tür nezaketten ötürü.