Aziz Nesin Saliha Scheinhardt Mektuplaşmaları-Bozkır Fırtınası

Anı - Mektup - Günlük >. Aziz Nesin - Saliha Scheinhardt Mektuplaşmaları - Bozkır Fırtınası. Saliha Scheinhardt ve ona okuyarak, yazarak sağalmayı, sevgiyle direnmeyi öğütleyen Aziz Nesin.

Responsive image
YAZAR
Aziz Nesin
DOSYA BOYUTU
2,20 MB
YAYIN TARIHI
2017
DIL
Türkçe
ISBN
9786059569095

Aziz Nesin Saliha Scheinhardt Mektuplaşmaları-Bozkır Fırtınası harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Aziz Nesin. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Aziz Nesin'den Aziz Nesin Saliha Scheinhardt Mektuplaşmaları-Bozkır Fırtınası kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


15 yıllık bir zamana yayılan bu mektuplar oldukça coşkun, epeyce duygusal. Kendini bulmaya, hayata tutunmaya çalışan Saliha Scheinhardt ve ona okuyarak, yazarak sağalmayı, sevgiyle direnmeyi öğütleyen Aziz Nesin. Almanya`da ayrımcılık ve ırkçılığın, Türkiye`de askeri tahakkümün yeniden yükseldiği zor zamanlarda, birbirlerinin satırlarından güç alan iki insan. Bu kitapta bir araya getirilen mektuplar Scheinhardt`ın yazar olma, Nesin`in ölüme karşı koyma macerasına tanıklık ediyor. "Hep yazdım, çok yazdım, her zaman yazdım, binlerce satır yazdım size; acılardan kavrulurken, mide komasında kıvranırken, katıla katıla ağlarken, yelpaze yelpaze kahkahalarla, bazen ve ardı ardına yazdım. Maya piramitlerinden yazdım, Himalayalar`da salt on saniye güneşin doğuşunu görmek için 7.200 metreye, zifiri karanlıkta belime kadar çamur içinde Annapurna`ya tırmanırken yazdım. Yeni bir kitabım çıktığında öyküsünü ilk size anlattım; çaresiz, umutsuz kaldıkça hep yaptığım gibi size haykırdım. Biliyordum, benim koca çınarım sol omzumun üstünden zaten hep beni izliyordu; izliyordunuz, kızıyor, takdir ediyordunuz. Bana hâlâ, bu yaşımda, ömrüm boyunca hiç ama hiç kimseden alamadığım gücü veriyordunuz." (Tanıtım Bülteninden)   


Aziz Nesin - Saliha Scheinhardt Mektuplaşmaları-Bozkır Fırtınası Mektuplar III. çalışan Saliha Scheinhardt ve ona okuyarak, yazarak sağalmayı, sevgiyle direnmeyi öğütleyen Aziz Nesin.